Serap Paköz İle Gerçeğin Peşinde

Serap Paköz İle Gerçeğin Peşinde
SERAP PAKÖZ İLE GERÇEĞİN PEŞİNDE

Cinayetin kan donduran perde arkası!

19.02.2020 17:48 2.598

Star ekranlarında yayınlanan, İnci Ertuğrul’un sunduğu Gerçeğin Peşinde adlı programda bir cinayet daha aydınlatıldı. Çanakkale’de geçtiğimiz yıl meydana gelen olayda öldürülen Ekrem Aykan cinayetinin sırrı ‘Gerçeğin Peşinde’ programında aydınlatıldı.

GERÇEĞİN PEŞİNDE’YE BAŞVURDU!
Bir çocuk babası, 49 yaşındaki Ekrem Aykan 22 Temmuz 2019 tarihinde, suladığı tarlanın yakınında olan bir noktada göğsünden ve başından tüfekle vurularak öldürüldü. Ekrem’in cansız bedeni 23 Temmuz’da kardeşi Yüksel A. tarafından sabah erken saatlerde bulundu. Ekrem Aykan’ın eşi Fatıma Aykan; eşinin katil ya da katillerinin bulunması için Gerçeğin Peşinde’ye başvurdu. Olayın olduğu dönem kardeşleri Yüsel A., Mehmet A., Ahmet A., Yüksel’in eşi Selma A. ve komşusu Ahmet A. ifadesi alınmak üzere gözaltına alınmıştı.

KAN DONDURAN DETAYLAR GÜN YÜZÜNE ÇIKTI!
Gerçeğin Peşinde ekibinin bir haftalık yoğun çalışmasının ardından aylardır çözüme ulaşmayan cinayetin kan donduran detayları ortaya çıktı. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından özel olarak görevlendirilen jandarmanın dedektifleri Suç Araştırma Timleri (JASAT) ve Ezine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 18 Şubat 2019’da Aykan’ın amcası Hüseyin A., kardeşi Yüksel A. ve yeğeni İlhan Y.’nin ifadesi alındı.

CİNAYET BULUNAN TÜFEKLE Mİ İŞLENDİ?
‘Gerçeğin Peşinde’ ekibinin desteği ile Yüksel A.’nın olaydan birkaç ay önce Hüseyin A.’dan tüfek satın aldığı saptayan ekipler, söz konusu tüfeği Yüksel A.’ya ait olan ahırın içinde, saman balyalarının arasında buldu.

KARDEŞİ TUTUKLANDI!
İfadesi alınanlardan Hüseyin A. ve İlhan Y. serbest bırakılırken cinayete kurban giden Ekrem Aykan’ın cansız bedenini bulan kardeşi Yüksel A. Cinayet şüphesi ile tutuklu yargılanmak üzere Çanakkale Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. 

Yapımcılığını Bloom Medya’nın üstlendiği Gerçeğin Peşinde, ekranların sevilen yüzü İnci Ertuğrul sunumuyla, hafta içi her gün Star TV’de.

 

Star TV